Hem / Tävling & Träning / Grenar / Hoppning / Allsvenskan Hoppning / Ponnyallsvenskan Div 2

Ponnyallsvenskan Div 2

2020

Anmälda lag 2020

Observera att Omg 1 i zon 3 har ny arrangör!

 

 

 

 

   

 ZON 1

 Omg 1 v. 37 

 Omg 2 v. 40  Omg 3 v.43

Totalt

 Placering

Arrangörer

Stävie RF

Viarps KoRK

Vellinge HSF

   

Dagstorps RF 

 2p 3p   6p 11p   

Åsbo PK

3p  3p  6p   

Torns RF

10p  7p  10p   27p

Munka-ljungby RK

10p 

8p 

4p 

22p  3

Vellinge HSF

2p  10p   3p 15p   

Viarps K&RK

4p  6p   3p 13p   

Lillhagens RK

5p  1p   8p  14p  

Hittarps RK

10p  6p  7p  23p 

Åstorpsortens RF

6p  6p 5p  17p   

Källetorp RS

1p   1p  
           
ZON 2 Omg 1 v. 37  Omg 2 v. 40 Omg 3 v.43 Totalt Placering

Arrangörer

Sösdala RF

Råby RK Fjälkestad RK    

Harriebygdens HS

 -      

Glimma RF

 3p 3p   4p  10p  

Kristianstad RS

8p  1p  5p  14p   

Osbyortens RF

2p  10p  10p   22p

Råby RK

1p  5p  2p  8p   

Älleköpinge RF

10p  7p  7p  24p   1

Hässleholms HSF

7p  4p  10p   21p  3

Trolleholms RF

 4p 3p  3p  10p   

Helsingborgs FRK

7p  10p   1p  18p  

Gärds RF

7p  6p   6p 19p   
           

ZON 3

Omg 1 v. 37  Omg 2 v. 40 Omg 3 v.43 Totalt Placering

Arrangörer

Ystad RK Stävie RF

Malmö RK Österlen RK    

Österlens RK

3p 

10p  7p  20p 

Flyinge RF

8p 

3p  10p  21p   1

Malmö RK

4p 

6p  8p   18p  

Skabersjö RF

8p 

8p 

 2p

 18p  

Klagshamns RF

5p 

5p   6p 16p   

Sydslättens RF

10p  3p  5p  18p   

Öveds J&FK

1p  1p  4p  6p   
Malmö Civila RF 2p  5p  1p  8p   

 Ystad RK

 8p  7p  4p  19p  3

Seriebestämmelser

 


2019

 

v. 37 

 v. 40

 v.43

   

Grupp 1

 Ystad RK

 Malmö RK

 Vellinge HSF

Totalt

 Placering

 Skabersjö RF

 

 -

 

   

 Trelleborg RF

 4p

 3p

 2p

9p

8

 Lillhagens RK

 5p

 8p

 8p

21p

3

 Österlens RK

 6p

 5p

 6p

17p

5

MCR

 8p

 10p

 6p

24p

1

Flyinge RF

 3p

 7p

 7p

17p

5

Vellinge HSF

 3p

 2p

 10p

15p

7

Malmö RK

 7p

 5p

 6p

18p

4

Torns RF

 1p

 1p

 1p

3p

9

Ystad RK

 10p

 7p

 6p

23p

2

 

 

 

 

   

Grupp 2

 V.37 Klippans RK

 v. 40 Viarps K&RK

 V.43 Dagstorps RF

   

Kågeröds RF

 -

 

   

Klippans RK

 3p

2p 

 2p

7p

7

Åsbo PK

 2p

 3p

 1p

6p

8

Dagstorps RF

 5p

 2p

 9p

16p

4

Tågarps RF

 4p

5p 

 4p

13p

6

Ängelholms RF

 Ej till start

 -

-

-

Åstorpsortens RF

 9p

 6p

 5p

20p

3

Källetorp RS

 2p

7p 

 4p

13p

5

Viarps K&RK

 6p

9p 

 6p

21p

1

Klagshamns RF

 9p

 4p

 7p

20p

2

 

 

 

 

   

Grupp 3

V.37 Stävie RF

v. 40 Råby RK

V.43 Sösdalaortens Lant.RF

   

Osbyortens RF

 5p

2p 

 2p

 9p 8

Gärds RF

 6p

8p 

 4p

 18p

Älleköpinge RF

 8p

3p 

 4p

 15p

Glimma RK

 5p

6p 

 4p

 15p

Råby RK

 1p

5p 

 8p

 14p 7

Hässleholms HSF

 10p

5p 

 3p

 18p

Fjälkestads RK

 7p

10p 

 10p

 27p

Ringsjöortens RF

 2p

2p 

 2p

 6p 9

Trolleholms RF

 3p

8p 

 4p

 15p 4

Helsingborgs FRK

 Ej till start

 -

 -

Agria Logga