Hem / Tävling & Träning / Grenar / Hoppning / Torstensons Senior Cup

Torstensons Senior Cup

2020

Anmälda lag 2020

 ZON 1 Lagnamn V.36  V.39 V.42 Finalister Final 
3/1 LCR
 Arrangör    Trolleholms RF Stävie RF  Åstorportens RF 6 lag   
Dagstorpsortens ryttarförening  De hoppfulla  11p  6p 8p  25p   
Flyinge Ryttarförening  Flyinge Old-school 1p  11p  11p  23p   
Fredshögs ryttarsällskap   Peacehill Rookies 5p  2p  4p  11p   
Klagshamns Ryttarförening Gott & Blandat  7p  3p  3p   13p  
Lomma Ridklubb  Watch Out 6p  9p  7p  22p   
Lunds Civila Ryttarförening  Frostfire 3p  7p   9p 19p   
Tågarpsortens Ryttarförening Not Teens But Queens  4p  4p  5p   13p  
 Stävie RF Next stop WC 2p  5p   2p  9p  
Malmö RK Glam Girls 8p  1p   - 9p   
Åstorportens Ryttarförening  Björnligan 9p  8p  6p  23p   
             
ZON 2 Lagnamn V.36 V.39 V.42 Finalister 3/1 -LCR
Arrangör   Skönabäck EC Fjälkestads RK Råby RK 4 lag  
Råby Ridklubb   Österlens Hästtransportcenter Power pinglor 8p  8p  8p   24p  
Skönabäck Equestrian Club  Elit Mixen 6p  1p  4p  11p   
Sydslättens RF Sweden Care Stars - The REVENGE tour 2020  3p  6p   5 14p   
Ystad RK Fit 4 Fun - 5p   6 -  
Österlens Ridklubb Hold your horses  5p   2p  1p 8p   
Öveds Jakt och Fältrittklubb Team Tally Ho 2p   3p 2p  7p   
Hästhagens RF Hoppjäntorna  4p   4p 3p   11p  

Seriebestämmelser


2019

Grupp 1  Lagnamn  V. 36 Råby RK  V. 39 Trolleholms RF V. 42 Fjälkestads RK  Totalt   17/11 FINAL - Lunds civila RF
Åsbo PK -  -  -      
Öveds J&FRK Tokyo 2020  4p  9p  9p 22p   6:a
Trolleholms Rf Pink Ladies  6p  5p  1p 12p  
 Råby RK Böckmanns Ladies  5p  1p  7p 13p  VINNARE
 Flyinge RF

I äldsta laget

 3p  3p  4p 10p  
Hästhagens RF  Hoppjäntorna  9p  2p  5p 16p 9:a
Åstorpsortens RF  Björnligan  1p  6p  6p 13p 5:a
 Skönabäck EC Sköna Mixen  2p  7p  3p 12p  
 Trunnerups RF  -  -  -  - -  
Dagstorpsortens RF De hoppfulla  7p  4p  2p 13p 4:a
             
Grupp 2    V. 36 Malmö RK   V. 39 Stävie RF  V. 42 Österlens RK    17/11 FINAL - Lunds civila RF
Örestads RS Sunnanå FF  4  3  5p 12p  
Fredshögs RS Peacehill Rookies   3  1  2p 6p  
Lillhagens RK Staying Alive  1  2  1p 4p  
Österlens RK lag 1   24K  11  6  11p 28p 3:a
Österlens RK lag 2 Pirates of Österlen  6  7p 18p  
Vellinge HSF            
LCR Frostfires  7  8  9p 24p 10:a
Lomma RK

The fast and furious

 5  4  6p 15p  
Stävie RF Old but gold  8  9  3p 20p 7:a
Sydslättens RF SwedenCare Stars 5.0  9  7  4p 20p  2:a
Torns RF Taggade Torningar  2  11  8p 21p  8:a

Det otroliga priset går till vinnarna (4 lagdeltagare) och innefattar:

Tågresa med övernattning och biljetter till enastående shower på Sweden International Horse Show.

Resinformation:
30 november
Avresa Malmö 9.10 ankomst Stockholm C 13.36

1 december
Avresa Stockholm 14.25 ankomst Malmö 18.54

Övernattning i enkelrum inkl. frukost på Järva Krog.

Hoppvinnarna: Biljetter till Hoppning 30 november kl. 18:45
Sektion 137 Rad 19 Plats 6-9

Dressyrvinnarna: Biljetter till Int. Dressyr Kür 1 december kl. 09:30
Sektion 139 Rad 16 Plats 122-125

 

Torstensons HTC logo